İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Aksis Problemi

İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa’da öğrenci otomasyon işlemlerinin gerçekleştirildiği Aksis sisteminde, öğrenciler ders takvimi olduğu süre zarfında Hasan Ali Yücel Eğitim Fakültesi öğrencileri ders seçimlerini sebebi açıklanmayan bir nedenden dolayı gerçekleştiremiyorlar.  
İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Hasan Ali Yücel Eğitim Fakültesi’nden  ulaşan öğrenciler konu ile ilgili değerlendirmede bulundular:
1 Mart’ta okulumuz başlayacak, ancak hala ders seçimlerimiz gerçekleşmedi. Hocalarımıza ulaşmaya çalıştık ancak onlar da sistemsel bir sorun olduğunu belirttiler. Aksis programı üzerinden yaşadığımız ilk sorun bu değil. Daha öncelerde de birçok kez “sistem hatası” nedeniyle mağduriyetler yaşadık. Her ders seçimi zamanı bu sorunu yaşıyoruz. Mağduriyetimiz çözülmedi. Ders seçimini gerçekleştiremediğimiz için derslerimizi de doğal olarak seçemiyoruz. Bu nedenle de alttan ders almak gibi sorunlar yaşıyoruz ve bu sorun üniversite hayatımızı 1 dönem uzatmaya kadar gidebilecek türden bir problem. 

Hasan Ali Yücel Eğitim Fakültesi’nde gerçekleşen bu problemin, üniversitenin diğer fakültelerinde gerçekleşmemesi de ayrı bir ilginç durum oldu. Sağlık Bilimlerinde okuyan arkadaşlarımız bu sorunu yaşamazken bizlerin neden yaşadığının bir açıklaması yok. Sonuçta aynı sistemi kullanıyoruz ve sadece biz mağdur oluyoruz. 
Bu duruma dair somut çözümler talep ediyoruz.