Mehmet Çelik

Merhaba arkadaş, yoksa yoldaş mı demeliyim?

Ben 2020’nin Nisan ayından sana mektup yazan liseli bir sosyalistim. Şu sıralar içinde bulunduğumuz dünya bir çıkmazın içinde çünkü olağanüstü bir pandemi yaşanıyor ve kapitalizm buna bir çözüm üretemediği için insanlarımız bir virüs yüzünden hayatlarını kaybediyor.

Hastaneler bütün dünyada yetersiz, paraya odaklı kapitalist tıp sistemi çöküntünün eşiğinde, insanlarımıza değil umut, ilaç bile veremiyor.

Aynısı benim de sorunlarıyla her gün yüzleştiğim  eğitim sistemi için de geçerli. Patronların servetine servet katmak için, gençlerimiz bir avuç zenginin belirlediği bilimsellikten, laiklikten uzak bir müfredat ile eğitiliyor!

İnsanlarımız, dünya halkları bugün acı çekiyor. Bu düzende yaşamanın verdiği bir acı bu; günde 12 saat çalışıp emeğinin karşılığını alamamanın acısı.

Sömürünün, insan muamelesi görmemenin verdiği bir acı ile insanlarımız komünist dünyanın özlemini duyuyor .

Bunun sonucunda binlerce insan dünyanın dört bir yanında komünist parti bayrağını kaldırıyor ve kapitalizm ile mücadele ediyor.

Bilimsel temellere dayanan mücadelemizin mutlaka zafere ulaşacağını biz biliyorduk, bugün sizlere, yani yeni insanlara, toplumun en gelişmiş insanlarına yazarak bilimin gücüne olan inancımızı tekrar tazeliyoruz ve Marksist-Leninist partimize dört elle sarılıyoruz.

Yaşadığınız o kusursuz düzenin değerini bilin. Ona sıkıca bağlı kalın, biz bugün sizlerin mutluluğu için onurlu bir dünya mücadelesi veren Türkiyeli komünistleriz, sizlerin mutluluğu bizlerin mücadele azmini körüklemek için yeterli olacaktır. Bugün bizlerin içinde bulunduğu kapitalist sistemin ne denli kötülükler barındırdığını sizlere anlatmaya çalıştım. Ancak dediğim gibi bunlar bizleri yıldıracak, vazgeçirecek şeyler değil.

Komünist şair Nazım Hikmetin dediği gibi;

‘Eski cihan, yeni cihan önünde eğil,

..

Her ne yapsan varacağız emelimize’

Komünist toplumda buluşmak dileği ile

Türkiye’den dostça, yoldaşça selamlar.